Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

ÚMC kritizuje návrhy zmien v oblasti príspevkov rodinám

Únia materských centier nesúhlasí s predkladanými návrhmi zákonov, ktorými sa majú znížiť rodičovské príspevky a príspevky pri narodení dieťaťa pre dlhodobo nepracujúcich. 
Podľa Mgr. Dušany Bieleszovej, riaditeľky Centra advokácie a koordinácie  sa vláda  „  uchyľuje sa k pohodlnejšiemu spôsobu napĺňania štátnej kasy reštrikčnými opatreniami, bez ohľadu na regionálne možnosti nájsť si prácu, namiesto hľadania systematickejších krokov zameraných na kontrolu tých rodičov, ktorí si neplnia rodičovské povinnosti, resp. zneužívajú systém.“
Nárok na rodičovský príspevok v plnej výške by po novom mali mať tí rodičia, kde aspoň jeden z nich počas štyroch rokov pred vznikom nároku odpracovali spolu minimálne 270 dní. Len pripomíname, že rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, ktorou štát prispieva rodičovi na zabezpečovanie riadnej starostlivosti o dieťa do troch rokov veku dieťaťa. Pri nesplnení navrhovaných podmienok rodičom klesne rodičovský príspevok na polovicu. „ Ak berieme do úvahy, že výška rodičovského príspevku už v súčasnej dobe nepokrýva bežné náklady, tak očakávania podpory rodín zo strany MPSVaR sú pre nás viac sklamaním.“ tvrdí Dušana Bieleszová.


Tlačová správa: 30.6.2011
 

Partner UMC

Bratislavský samosprávny krajGeneralliÚrad vládyErasmus  AxxesGranty EHP a NórskaMPSVR

Partner projektu MPM

Kik_partnerGlenmarkZlatíčkoFax Copy

Mediálny partner MPM

LASER MEDIARTVSS detmi.comFit štýlEurópske noviny

Partner MPM v BA

Active KIDSOrganic BabyMiracleBubchenBudamarBratislava_Nove MestoBKISHapeEkopodnikPolus City CenterZľavomat