Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Dni komunity v MC Slniečko, Prievidza

Dni komunity v MC Slniečku


Od 29.9. do 10.10.2017 sme pripravili pre rodiny s deťmi Dni komunity, ktoré vyvrcholili oslavou Medzinárodného dňa materských centier.


Začali sme spoločným stretnutím rodín na víkendovom pobyte pre rodiny s deťmi, kde sme strávili tri dni v prírode. Hrali sme futbal, preťahovali sa lanom, riešili hlavolamy, skúšali prekážkovú dráhu, svoje zručnosti, bystré oči a šikovné ruky i nohy. Vyrábali sme pohľadnice, ikebany. S gitarou pri ohnisku sme opekali dobroty a večer sme spoločne hľadali Poklad čarodejníc, ktorý končil ohňostrojom. Ráno sme sa prebúdzali do slnečného dňa s divadlo Lienka a neposlušnou Dorotkou.


Od po pondelka sme pokračovali aktivitami v materskom centre. Pre mamy, deti i celé rodiny sme pripravili divadelné predstavenie O psíčkovi a mačičke, ktoré nám prišlo zahrať divadlo Svetielko z Nitry.

Montessori herňa, spievanie, tancovanie, cvičenie i tvorivá dielnička bolo pre mamy a deti pripravené každý deň. Tešili sme sa aj účasti na aktivitách pre dospelých. Predpôrodná príprava, cvičenie pre tehotné ženy, Pilates – cvičenie na zdravý chrbát, Zumba pre ženy, ale aj dvojité jesenné tvorivé dielne, boli pre nás i mamy veľmi príjemnými aktivitami. Veľa sme sa nasmiali, urobili sme krásne veci, zacvičili sme si a hlavne sme si oddýchli. Strávili sme nádherný týždeň, ktorý podporilo aj naše mesto Prievidza a vďaka podpore sa nám podarilo vytvoriť už tretí ročník DNÍ KONUMITY. Veríme, že takéto akcie budú pokračovať a rodiny s malými deťmi budú mať aj naďalej  priestor na stretávanie sa. Nie sociálne siete, ale reálne zážitky zanechávajú najkrajšie spomienky.                                                       Jana Sýkorová, MC Slniečko Prievidza

 

Partner UMC

AxxesErasmus  Úrad vládyBratislavský samosprávny krajGranty EHP a NórskaMPSVR

Partner projektu MPM

Kik_partnerZlatíčkoFax CopyFiro tourGlenmark

Mediálny partner MPM

RTVSEurópske novinyMama a jaS detmi.comFit štýlLASER MEDIA

Partner MPM v BA

EkopodnikHapeBKISZľavomatOrganic BabyActive KIDSPolus City CenterBratislava_Nove MestoMiracleBubchenBudamar