Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Dni komunity v MC Slniečko, Prievidza

Dni komunity v MC Slniečku


Od 29.9. do 10.10.2017 sme pripravili pre rodiny s deťmi Dni komunity, ktoré vyvrcholili oslavou Medzinárodného dňa materských centier.


Začali sme spoločným stretnutím rodín na víkendovom pobyte pre rodiny s deťmi, kde sme strávili tri dni v prírode. Hrali sme futbal, preťahovali sa lanom, riešili hlavolamy, skúšali prekážkovú dráhu, svoje zručnosti, bystré oči a šikovné ruky i nohy. Vyrábali sme pohľadnice, ikebany. S gitarou pri ohnisku sme opekali dobroty a večer sme spoločne hľadali Poklad čarodejníc, ktorý končil ohňostrojom. Ráno sme sa prebúdzali do slnečného dňa s divadlo Lienka a neposlušnou Dorotkou.


Od po pondelka sme pokračovali aktivitami v materskom centre. Pre mamy, deti i celé rodiny sme pripravili divadelné predstavenie O psíčkovi a mačičke, ktoré nám prišlo zahrať divadlo Svetielko z Nitry.

Montessori herňa, spievanie, tancovanie, cvičenie i tvorivá dielnička bolo pre mamy a deti pripravené každý deň. Tešili sme sa aj účasti na aktivitách pre dospelých. Predpôrodná príprava, cvičenie pre tehotné ženy, Pilates – cvičenie na zdravý chrbát, Zumba pre ženy, ale aj dvojité jesenné tvorivé dielne, boli pre nás i mamy veľmi príjemnými aktivitami. Veľa sme sa nasmiali, urobili sme krásne veci, zacvičili sme si a hlavne sme si oddýchli. Strávili sme nádherný týždeň, ktorý podporilo aj naše mesto Prievidza a vďaka podpore sa nám podarilo vytvoriť už tretí ročník DNÍ KONUMITY. Veríme, že takéto akcie budú pokračovať a rodiny s malými deťmi budú mať aj naďalej  priestor na stretávanie sa. Nie sociálne siete, ale reálne zážitky zanechávajú najkrajšie spomienky.                                                       Jana Sýkorová, MC Slniečko Prievidza

 

Partner UMC

GeneralliGranty EHP a NórskaBratislavský samosprávny krajÚrad vládyMPSVRErasmus  Axxes

Partner projektu MPM

Kik_partnerZlatíčkoGlenmarkFax Copy

Mediálny partner MPM

Európske novinyLASER MEDIARTVSMama a jaS detmi.comFit štýl

Partner MPM v BA

BKISBudamarBratislava_Nove MestoBubchenZľavomatMiracleActive KIDSOrganic BabyHapeEkopodnikPolus City Center