Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Monokel vidí každý, no násilie má veľa podôb

 

 

 

Monokel vidí každý, no násilie má veľa podôb. Tvrdí Jana Sýkorová

 

Pilotný projekt Ženy ženám vznikol z potreby žien z materských centier, ktoré majú problémy. Pomôže prevencia a spolupráca.

            
  Projekt Ženy ženám má pomôcť aj mamám v Prievidzi. (Zdroj: Ilustračné foto Petit Press)
Únia materských centier v Bratislave v týchto dňoch spúšťa poradenské centrum Ženy ženám, do ktorého sa zapojí aj Materské centrum Slniečko v Prievidzi. Štatutárna zástupkyňa Jana Sýkorová informovala, že projekt vznikol z potreby žien z materských centier, ktoré sa stretávajú s domácim násilím a potrebujú pomôcť.

„Naše materské centrum navštevuje mesačne asi 250 rodín. V radoch členov máme tri sociálne pracovníčky, pedagogičku i špeciálnu pedagogičku, ktoré už teraz poskytujú základné sociálne poradenstvo, doučovanie, pomáhajú našim klientom a spolupracujú aj so zariadením krízového bývania Harmómia,“ povedala.

Dôležité podľa nej je vytvorenie odborného tímu, ktorý bude pri okrúhlych stoloch ďalej školiť vedúce z materských centier. O násilí v rodinách je nutné v materských centrách hovoriť. Sýkorová zdôraznila, že monokel vidí každý, ale násilie má mnoho podôb, ktoré sú často pred očami verejnosti skryté. Kritických prípadov nie je veľa, ale za posledné roky majú stúpajúcu tendenciu. Často súvisia so sociálnymi istotami.

„Projekt ženy ženám je pre nás veľkou výzvou a našou snahou bude otvoriť pobočku poradenského centra Ženy ženám aj v Prievidzi,“ informovala.

Podľa nej treba pretrhnúť niť násilia. Pred zložitým a citlivým problémom nesmieme prižmurovať oči. Ženy, ktoré žijú v spoločnej domácnosti s násilníkom, totiž vedú k tolerovaniu takého života aj svoje deti. Čítajte viac: http://nasaprievidza.sme.sk/c/20065538/monokel-vidi-kazdy-no-nasilie-ma-vela-podob-tvrdi-jana-sykorova.html#ixzz3tXb2DOGc

 

Galéria:

--
 

 

Partner UMC

Erasmus  Granty EHP a NórskaBratislavský samosprávny krajMPSVRAxxesÚrad vládyGeneralli

Partner projektu MPM

Fax CopyZlatíčkoKik_partner

Mediálny partner MPM

Fit štýlLASER MEDIARTVS

Partner MPM v BA

Bratislava_Nove MestoPolus City CenterBudamarHapeMiracleActive KIDSBKISZľavomatOrganic BabyEkopodnik