Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Napíšte nám o Vašej skúsenosti

„Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom“ v Spišskej Novej Vsi
Mária Klimová, MC Dietka Spišská Nová Ves

Nejeden rodič či starý rodič malého dieťatka naráža v celodennom živote na nezmyselné bariéry, ktoré naša spoločnosť vytvorila. V snahe zmeniť túto skutočnosť a prelomiť exitujúce bariéry sa i Materské centrum Dietka po druhý krát aktívne zapojilo do kampane ÚMC „Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom“. V piatok 15.11. sme ocenili 2 nové spišskonovovestské Zariadenia priateľské rodinám a deťom. Jedným z nich je i Reštaurácia na Korze, v ktorej si slávnostne prevzali certifikát majitelia reštaurácie Vodžákovci a zástupca Hypernovy v Spišskej Novej Vsi. Odovzdávania certifikátov sa zúčastnili pozvaní hostia a aktívne členky MC Dietka spolu s detičkami. Vo vzduchu sa niesla atmosféra radosti a detského džavotu. Niet divu, veď majitelia Reštaurácie na Korze pre všetkých zúčastnených a najmä pre deti pripravili krásne prekvapenie vo forme veľkej torty „klauna“ a sladkého pohostenia. Sviečky sa sfúkli niekoľkokrát pre spokojnosť všetkých zúčastnených detí. MC Dietka na oplátku pripravilo pre deti dielničky – maľovanie na tvár a kreslenie. Detský kútik v Reštaurácii na Korze bol v spomínaný piatkový večer plný detí a detských hier. My veríme, že takto to bude i naďalej. Oceneným zariadeniam gratulujeme a želáme veľa úspechov. Majiteľom Reštaurácie na Korze ďakujeme za príjemný večer a skvelé pohostenie
Konečne „Vianoce“ aj v Snine.
4. 2. 2008 08:07
Mgr.Adriana Pavlíková, MC Anjelik Snina

Chcela by som sa poďakovať v mene materského centra Anjelik v Snine a určite aj všetkých rodín s deťmi, za najkrajší darček minulého roka. V priestoroch reštaurácie Caravella p. Štofík slávnostne otvoril detský kútik. Dovolím si tvrdiť, že jeden z najkrajších a najväčších na Slovensku. Jednou z aktivít materských centier je vyhľadávať zariadenia priateľské k deťom, ktoré musia spĺňať určité podmienky v rôznych kategóriách, napr. bezbariérový prístup, možnosť odloženia kočíkov, detská stolička, menu, detský kútik a pod. A tak sme zároveň toto zariadenie ocenili certifikátom „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“ pre ústretový prístup k deťom. Takto sa nemusia rodiny s deťmi cítiť diskriminované ani v našom meste a pri návšteve reštaurácie si deti prídu na svoje v krásnom rozprávkovom kráľovstve a rodina môže byť spokojne pokope.V dnešnej dobe je tento trend už samozrejmosťou, v reštauráciách je bežne vidieť, či len detský stolík so stoličkami, kde by sa mohli deti chvíľku zabaviť a rodičia sa venovať, či už sebe, alebo niečo prejednať. Len naša Snina akosi zaostávala a nikto nemal záujem o tento druh služby pre rodiny s deťmi až do tej chvíle, keď zistili manželia Štofíkoví z vlastnej skúsenosti (keďže sú mladí rodičia s deťmi), že je to nevyhnutné. Chceme im poďakovať za ich ústretový prístup aj k iným rodinám a chcem im popriať veľa spokojných rodičov a detských „zákazníkov“. Rodiny chcem pozvať, aby sa na vlastné oči prišli presvedčiť, že je to jediné zariadenie svojho druhu v meste Snina.
Bazén priateľský k deťom - Košice
Katarína Krištofčíková - MC Stonožka, Košice                                                         8.2.2008 13:18

Via Vitae – wellness a beauty oáza Thalasso v Košiciach je prvým zariadením v Košiciach, ktorému Materské centrum Stonožka v spolupráci s Úniou materských centier udelilo certifikát v rámci kampane Vstúpte s dieťaťom. Majitelia Natália Berghauerová a Daniel Sajták vo svojom zariadení navrhnutom podľa zásad feng šuej vytvorili prostredie ideálne pre rodiny s detičkami už od narodenia. Bezbariérový prístup, priestor na odkladanie kočíkov, prebaľovacie pulty sú úplnou samozrejmosťou. V celom zariadení sa samozrejme nefajčí a v priestoroch malej kaviarničky sa nachádza detský kútik. Via Vitea organizuje v spolupráci s Baby Club Zuzi plavecké kurzy pre detičky od 0 do 5 rokov, ktorých sa zúčastňujú aj mamičky a detičky z MC Stonožka. Pani Berghauerová organizuje pravidelné prednášky na tému stravovanie dojčiat a detí. Ak máte teda cestu do Košíc, určite si nenechajte ujsť príležitosť zrelaxovať v perličke, ktorá sa nachádza v záhrade tohto rodinného domčeka alebo v bazéne so slanou vodou, ktorej teplotu prispôsobia vašim potrebám, ak im dáte vedieť 24 hodín vopred.

 

Partner UMC

Úrad vládyErasmus  GeneralliGranty EHP a NórskaMPSVRAxxesBratislavský samosprávny kraj

Partner projektu MPM

Fax CopyKik_partnerZlatíčko

Mediálny partner MPM

Fit štýlRTVSLASER MEDIA

Partner MPM v BA

Active KIDSBudamarBratislava_Nove MestoMiracleOrganic BabyHapeZľavomatBKISEkopodnikPolus City Center