Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Ts: Míľa pre mamu v znamení spájania generácií

Míľa pre mamu 2012   v znamení spájania generácií

Tlačová správa, 24.1.2012

 

Únia materských centier v spolupráci s materskými, rodinnými centrami a ich sympatizantmi pripravuje 9. ročník podujatia organizovaného v podvečer Dňa matiek - Míľa pre mamu 2012.

Tohtoročná Míľa sa bude niesť v znamení spájania generácií. Symbolicky tak podporíme vyhlásenie Európskej únie roka 2012 za Európsky rok aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami.   V záujme posilnenia aktívneho občianstva sa k organizovaniu podujatia môžu prihlásiť všetky organizácie, ktoré sympatizujú s materskými, rodinnými centrami. Hlavnou myšlienkou zábavného popoludnia pre rodiny, ktoré vyvrcholí 12. mája 2012, je prejsť symbolickú míľu a vzdať tak úctu mamám všetkých generácií, ktoré trpezlivo a s láskou sprevádzajú svojich potomkov na ich cestách životom. 

Míľa pre mamu môže byť organizovaná len so súhlasom vlastníka ochrannej známky, t.j. Únie materských centier. Prihlásiť sa je možné na:  umc@materskecentra.sk do 15.2.2012. Bližšie informácie na: www.materskecentra.sk.

 

 

 

 

UMC   zastupuje záujmy viac ako 80. materských centier na Slovensku. Jej poslaním je dosiahnuť úctu a uznanie materstva v spoločnosti a spoluvytvárať podporujúce podmienky pre materstvo v najvyššom záujme dieťaťa, matky a rodiny.

Materské, resp. rodinné centrá zakladajú rodičia, ktorí cítia potrebu vytvoriť v komunite spoločný inšpirujúci priestor pre rodičov a ich deti. Sú ideálnym priestorom pre prvú bezpečnú socializáciu detí za prítomnosti rodiča. Ponúkajú priestor na rozvíjanie rodičovskej intuície v snahe porozumieť detskému svetu, reflektujú aktuálne potreby rodičovstva a v preventívnej rovine pomáhajú predchádzať krízovým stavom v rodinách. Sú jednoduchým a efektívnym nástrojom na odstránenie následkov rýchlych sociálnych zmien.

 

 

 

 

Partner UMC

Bratislavský samosprávny krajAxxesErasmus  Úrad vládyMPSVRGeneralliGranty EHP a Nórska

Partner projektu MPM

Fax CopyKik_partnerZlatíčko

Mediálny partner MPM

RTVSFit štýlLASER MEDIA

Partner MPM v BA

EkopodnikHapeZľavomatBratislava_Nove MestoBudamarMiracleBKISActive KIDSOrganic BabyPolus City Center