Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Ochranná známka

tlačová správa, 7. február 2011

Podujatie „Míľa pre mamu“ organizuje Únia materských centier tradične v predvečer Dňa matiek. Hlavnou myšlienkou zábavného popoludnia pre rodiny je prejsť symbolickú míľu a vzdať tak úctu mamám. Táto forma oslavy môže byť realizovaná odteraz už len so súhlasom vlastníka ochrannej známky k podujatiu „Míľa pre mamu“.

Úrad priemyselného vlastníctva (UPV) na svojej stránke, okrem iného uvádza, že bez súhlasu majiteľa ochrannej známky nesmie nikto používať zhodné alebo zameniteľné označenie s jeho ochrannou známkou pre rovnaké alebo podobné tovary či služby.

Únia materských centier, ako vlastník ochrannej známky k podujatiu „Míľa pre mamu“ povoľuje organizovať toto podujatie len svojim členom a sympatizantom. „Míľa pre mamu bola vytvorená Úniou materských centier. Je za ňou nespočetné množstvo dobrovoľníckej práce. Preto sme sa rozhodli chrániť ju a zaregistrovať názov a logo podujatia pod ochrannú známku", vysvetľuje Katarína Králiková, koordinátorka projektu „Míľa pre mamu“.

Ako uvádza ďalej portál UPV, majiteľ ochrannej známky môže od porušovateľa žiadať rovnako náhradu škody a navyše aj primerané zadosťučinenie, najmä ak ide o nemajetkovú ujmu. „Únia materských centier je tiež vlastníkom ochrannej známky ku kampani oceňujúcej zariadenia priateľské k deťom certifikátom „Vstúpte s dieťaťom,“ dodáva Michaela Fedorová, PR manažérka Únie materských centier.

Podujatie „Míľa pre mamu“ sa uskutoční v sobotu, 7. mája 2011 vo viacerých mestách a obciach na Slovensku. K organizovaniu podujatia sa môžu zapojiť všetky organizácie, ktoré sú, alebo chcú byť členmi alebo sympatizantmi Únie materských centier. Prihlásiť sa bolo potrebné na info@materskecentra.sk do 28.2.2011. 

Partner UMC

AxxesBratislavský samosprávny krajErasmus  MPSVRGeneralliGranty EHP a NórskaÚrad vlády

Partner projektu MPM

Fax CopyKik_partnerZlatíčko

Mediálny partner MPM

LASER MEDIAFit štýlRTVS

Partner MPM v BA

Bratislava_Nove MestoBKISActive KIDSMiracleHapeZľavomatBudamarOrganic BabyEkopodnikPolus City Center