Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Deti v sieti – internetová bezpečnosť našich detí.

Už názov hovorí, že naše deti sú veľmi ohrozeným druhom a musíme si ich chrániť. Preto sme prijali možnosť   podieľať sa na projekte internetovej bezpečnosti.

V januári sa približne 30 aktívnych žienok z materských a rodinných centier stalo lektorkami   tohto projektu vyškolenými priamo autorom pánom Miroslavom Drobným.   Mnohým z nás otvoril oči a samé sme prišli na množstvo chýb, ktoré robíme automaticky, pretože si internetové nebezpečenstvo neuvedomujeme.

Preto sme pripravili stretnutia s mamičkami, aby sme im ukázali, čo všetko číha na nás a naše deti na internete, sociálnych sieťach, v mobile. Aaaa netýka sa to len veľkých detí. Mnohí si totiž myslia, že moje dieťa je malé a vôbec sa ho to netýka. OMYL!!

Predstavili sme publikáciu Ovce.sk   a spolu s videorozprávkami  sme ukázali rodičom, ako veľmi sú deti ovplyvniteľné, ako je dôležité chrániť si svoje súkromie,  ako spozorovať či je dieťa vystavené kiberšikane. Hovorili sme o možnostiach či a ako kontrolovať našim potomkom mobilnú či mailovú poštu, návštevnosť stránok, čas strávený pri počítači.

Naše stretnutia sa ukázali ako veľmi prospešné a pre rodičov zaujímavé. Uvedomili si, že oni sú tí praví, ktorí musia ukázať svojim deťom nástrahy internetu, ktorí musia určiť hranice aj otvoriť svoje srdcia a oči, aby ich najmilšie bytosti neupadli do závislosti či nebodaj do rúk delikventov, ktorí si hľadajú svoje obete v sieti. V tejto aktivite budeme určite pokračovať aj ďalej, pretože je nesmierne dôležité vedieť včas spoznať a hlavne zasiahnuť a pomôcť.   Aktívne sa zaujímať o záľuby našich detí, o ich pocity, o priateľstvá. Len tak ich môžeme bezpečne chrániť.

 

Jana Sýkorová, RK trenčianskeho kraja

Galéria:

--
 

Partner UMC

Úrad vládyGranty EHP a NórskaErasmus  MPSVRAxxesBratislavský samosprávny krajGeneralli

Partner projektu MPM

ZlatíčkoFax CopyKik_partner

Mediálny partner MPM

Fit štýlLASER MEDIARTVS

Partner MPM v BA

ZľavomatPolus City CenterBKISBudamarActive KIDSBratislava_Nove MestoMiracleEkopodnikHapeOrganic Baby