Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Ovce.sk

Únia materských centier sa v roku 2014 aktívne zapojila do projektu Sheeplive (slovenský originál OVCE.sk).

Projekt Sheeplive (slovenský originál OVCE.sk) vznikol z iniciatívy eSlovensko o.z. ako súčasť projektov Zodpovedne.sk, Pomoc.sk a Stopline.sk.

Hlavným cieľom projektu je detský animovaný seriál a medzinárodný internetový portál.

Projekt sa zameriava na bezpečnosť detí a mládeže, najmä na riziká internetu, mobilov a nových technológií. Pre nižšiu vekovú kategóriu detí projekt pôsobí ako prevencia, mládeži vtipne nastavuje zrkadlo ich nevhodného správania sa a dospelých chce projekt poučiť.


Detský animovaný seriál sa vracia k tradíciám pôvodnej kreslenej tvorby pre deti a mládež v Česko-Slovensku. Rozprávky vznikli s finančnou podporou EÚ programu Bezpečný internet.

Internetový portál sa spustil 8. októbra 2009 v slovenskej verzii a vo verzii pre národnostné menšiny žijúcich na Slovensku (maďarská, rómska). Postupne sa dopĺňal o poučný, hravý obsah a 8. februára 2011 sa rozšíril na medzinárodnú úroveň. Portál je vytvorený aj pre zrakovo postihnutých občanov akceptuje vo svojich pravidlách aj iné znevýhodnené skupiny užívateľov (napr.: užívateľov s telesným postihnutím, užívateľov s alternatívnymi zobrazovacími zariadeniami).

V januári 2014 boli vyškolené lektorky z radov členiek materských a rodinných centier, ktorých úlohou je vzdelávať a informovať rodičov o bezpečnosti detí a mládeže na internete, rizikách internetu, mobilov a nových technológií. Tieto vzdelávania prebiehajú v materských a rodinných centrách.

-
 

Partner UMC

Granty EHP a NórskaGeneralliMPSVRAxxesÚrad vládyBratislavský samosprávny krajErasmus

Partner projektu MPM

Kik_partnerZlatíčkoFax Copy

Mediálny partner MPM

LASER MEDIAFit štýlRTVS

Partner MPM v BA

MiracleEkopodnikHapeActive KIDSBKISBratislava_Nove MestoPolus City CenterBudamarOrganic BabyZľavomat