Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Veľkolepá oslava narodenín Prešporkova

Veľkolepá oslava narodenín Prešporkova

 
 
Denisa Gálová, Rodinné Centrum Prešporkovo, Bratislava – Staré Mesto

 

 
V nedeľu 6. marca 2011 sa v rodinnom centre Prešporkovo uskutočnila oslava 6. výročia založenia tohto občianskeho združenia. Stretnutia sa zúčastnili počujúci i nepočujúci rodičia a ich deti. O prípravu a občerstvenie na oslavu sa postarali členky Prešporkova a ich pomocníci. Vzácnym hosťom oslavy bola starostka p. Rosová a jej spolupracovníci z mestského úradu Starého Mesta. V úvode oslavy sme privítali zakladateľky Prešporkova: Katku Králikovú, Mirku Vojtková a Kristínu Halásovú.
 
Po privítaní nasledovalo divadielko „Levík a myška“, ktoré skvelo zahrali nepočujúce študentky DF JAMU Denisa Gálová a Ivica Tichá. Interaktívne divadielko bolo hrané v slovenskom posunkovom jazyku. Bola prítomná i tlmočníčka z posunkového slovenského jazyka do hovoreného slovenského jazyka Kveta Lepotová. Diváci boli nepočujúce deti i počujúce deti a ich rodičia.
 
Po skončení divadielka sme si s našou štatutárkou a lektorkou Minifolklóru, Lenkou Černákovou, tancovali a spievali. Okolo stola už netrpezlivo vyčkávali deti na lákavo-vyzerajúcu tortu. Originálnu obdĺžnikovú tortu s krásnym logom Prešporkova ozdobila pre všetkých nepočujúca mamička Ľudka. Deti spoločne s pani starostkou sfúkli sviečky a ona ju potom slávnostne rozkrojila. Ostatní hostia si posedeli pri chutnej tortičke, podebatovali si a deti sa pekne zabávali v herni. Pre deti boli pripravené súťaž behu cez prekážky. Po súťaži si deti vyrobili kvetinky z krepového papiera na MDŽ a ostatní rodičia sa snažili s veľkou pozornosťou rozložiť aj zložiť rôzne hlavolamy z kovu aj dreva. Detské tvare žiarili radosťou a všetci sa tešili z príjemnej atmosfére na oslave.
 

Ešte raz všetkým zúčastneným ďakujeme, že si našli čas osláviť Prešporkovské narodeniny. Oslavovať budeme až o rok, ale dovtedy dovidenia na najbližšom podujatí Prešporkova alebo na kurze či v herni!

Galéria:

--
 

 

Partner UMC

Bratislavský samosprávny krajGranty EHP a NórskaÚrad vládyMPSVR

Partner projektu MPM

PlaystationGlenmarkZlatá studňastrabag

Mediálny partner MPM

RTVSS detmi.comEurópske novinyMama a ja

Partner MPM v BA

Zľavomat