Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Ústretovejší prístup k ženám na materskej dovolenke je žiaduci

Firemná kultúra väčších spoločností už i na Slovensku je naklonená ústretovému prístupu k ženám na materskej dovolenke. Napriek tomu, stále niektoré firmy majú problém so spoločensky zodpovedným správaním. Znevýhodnenie oproti ostatným potvrdzuje aj  analýza MPSVaR SR /apríl 2011/ .  

Hospodárska kríza prehĺbila znevýhodnenie žien. Niektorí z amestnávatelia využili negatívnu hospodársku situáciu vo svoj prospech. Protikrízové opatrenia smerovali do odvetví, kde prevažne pracujú muži a stagnovali odvetvia s ženskou pracovnou silou /textil, odev, kožiarsky priemysel/. Podľa Daniely Šulcovej z mediálneho odboru MPSVaR, narodenie dieťaťa odštartuje sociálne znevýhodnenie ženy. 

Anna Záborská, poslankyňa Európskeho parlamentu je toho názoru, že  spoločnosť by mala uznať „nemonetárnu investíciu do národného bohatstva“, ktorú ženy starajúce sa osvoje deti tvoria.  Diskriminácii žien v pracovnom procese sa dá predísť aj spoločensky zodpovedným podnikaním. Vypracovanie vlastných rodových stratégií pre svojich zamestnancov je jednou z ciest . Zvyšuje sa citlivosť spotrebiteľa, zamestnancov, čo zároveň ovplyvňuje i spotrebiteľské správanie a reputáciu spoločnosti. Spoločnosti dbajúce na komfort svojich ľudí vychádzajú ako ekonomicky úspešnejšie.  Zosúladenie rodinného života a práce v rámci firemnej kultúry sa ukazuje byť prospešné. 

Mgr. Dušana Bieleszová

 

 


Zdroj:

http://www.euractiv.sk/zdravotnictvo/clanok/materska-dovolenka-hrozba-pre-biznis-017667

http://spravy.pravda.sk/kriza-prehlbila-znevyhodnenie-zien-voci-muzom-fli-/sk_domace.asp?c=A110402_150333_sk_domace_p58

 

Partner UMC

Erasmus  GeneralliBratislavský samosprávny krajAxxesGranty EHP a NórskaMPSVRÚrad vlády

Partner projektu MPM

Fax CopyZlatíčkoKik_partnerGlenmark

Mediálny partner MPM

RTVSS detmi.comFit štýlEurópske novinyLASER MEDIA

Partner MPM v BA

Polus City CenterBudamarActive KIDSBratislava_Nove MestoMiracleHapeEkopodnikZľavomatOrganic BabyBKIS