Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Ráčik si želá, aby mu svitlo na lepšie časy...

Po výhre na súde v spore o priestory sa nový rok v Ráčiku začal v znamení snahy o rozbehnutie aktivít v pôvodných priestoroch. Máme podporu starostu i zastupiteľstva. Všetko by bolo fajn, keby dlhodobo nevyužívané priestory, nezasiahol zub času. Technický stav budovy je alarmujúci, hapruje elektrina, úpravy sú nutnosťou a finančné prostriedky nestačia vykryť náklady. Opäť sa v  Ráčiku nevzdávame. Píšeme projekty, zháňame dobré duše sponzorské a po troch rokoch vyčerpávajúceho boja o záchranu Ráčika sa snažíme nájsť nové vnútorné sily na zdolanie ďalších a ďalších prekážok.

Skutočným povzbudením pre nás je radikálne odlišný prístup nového starostu špeciálne k nám, mamám . Starosta s manželkou prijal pozvanie aj na neobyčajne úspešný Ráčikovský ples, ktorý sa konal 22. januára tohto roku už potretí raz v račianskom hoteli Barónka. Predali sme 124 lístkov. Priestory praskali vo švíkoch. Niektorým záujemcom sa lístky ani neušli, takže v budúcom roku musíme hľadať pre konanie plesu v ä čšie priestory! Zábava na plese bola tradične skvelá, čo môžem osobne potvrdiť, pretože som sa napriek vysokému štádiu tehotenstva nedokázala nezúčastniť . Oskarko v mojom brušku to prežil očividne bez ujmy a narodil sa až za dva týždne po plese.

Zmena prístupu starostu, Mgr. Petra Pilinského, bola citeľná už z prvej neformálnej „oficiálnej“ audiencie predstaviteliek Ráčika v kancelárii starostu. U kávičky som si bez okolkov nakojila Oskara a predstavovala som si, ako ho za pár mesiacov budem naháňat medzi hračkami vo vynovenom Ráčiku. Verím, že nám konečne svitá na lepšie časy...

 

Marta Štefánková, štatutárna zástupkyňa MC Ráčik


Foto: archív MC Ráčik 

 

Partner UMC

MPSVRÚrad vládyBratislavský samosprávny krajGeneralliGranty EHP a NórskaAxxesErasmus

Partner projektu MPM

Kik_partnerFax CopyZlatíčkoGlenmark

Mediálny partner MPM

Fit štýlS detmi.comEurópske novinyRTVSLASER MEDIA

Partner MPM v BA

BKISPolus City CenterZľavomatBudamarEkopodnikBratislava_Nove MestoOrganic BabyHapeActive KIDSMiracle